Celý život jsem si ráda psala...

I blog už jsem měla. Pak ale před pěti až deseti lety chytil můj blog nějaký virus, a to se pro mě ukázalo neřešitelným... Jenže teď mi vypršel hosting, který všechno spláchl a ukázalo se, že to bylo konečně řešení, jak se toho viru zbavit. Takže vítejte!

Aktuálně jsem na "mateřské dovolené", a právě díky tomu vzniká i to silné puzení si psát. Bohužel jsem z těch, kterým mateřství asi vymylo mozek, takže nejsem schopná dělat něco konstruktivnějšího. Nebo je to kojením? Nevyspáním? To je asi jedno, výstup je stejný (jedná se o varování: tento blog si neklade vysoké intelektuální ambice). Tyhle článečky ze života jsou takové maximum, na které se teď vzmůžu. Seberealizace nutná pro přežití, když věnujete 23 hodin denně péči o dítěti a když se poštěstí - zbude vám hodina na jídlo, hygienu a seberealizaci. Hodina, do které se snažíte vměstnat celý svůj dosavadní život. 

Mým druhým důvodem k psaní asi bude ta překvapivá míra izolace a absurdních situací, které mateřství přináší. Myslím, že to psaní je moje terapie. Píšu si, protože musím. Vy to ale číst nemusíte, netuším, nakolik to tady bude moudré... jak jsem už přiznala - mozek je na mateřské dovolené.

Monika Winklerová

Jsem učitelka jógy. Baví mě vést lekce, vytvářet jim kompozici a atmosféru, zpívat s lidma mantry a sdílet ticho. Kromě toho se ráda učím nové věci, jsem ten typ generátora nápadů (a bohužel i nedodělaných věcí) a občas někoho nakazím svým nadšením k nějaké pozitivní změně.

Mám ráda litaraturu (to jsem vystudovala), hudbu - poslech i tvoření - a ráda cestuju. To nesnáším a miluju zároveň. Mám totiž ráda své pohodlí, ale ta konfrontace a diskomfort mi tak prospívá, že vím, že si pro ně musím pravidelně chodit. Fascinuje mě, jak funguje naše tělo a psyché. A vůbec příroda. Jakým zázrakem to tady všechno funguje a komunikuje. Wow.

Tolik ve zkratce, více o mně, nějaký ten příběh, vzdělání apod. najdete na mém jógovém webu: shaktiyoga.cz

Když se vám tady bude líbit, nechte mi zprávu, potěší mě to. A třeba se díky tomu kontaktu s vámi nezblázním.