Romantické představy o životě s kočárkem

1.7. 2024Monika0

Jednoho jarního dne jsem se s kočárkem poprvé odhodlala do mhd. Mám hodně kontaktní miminko, které má rádo svůj klid, takže se jednalo o velký experiment – zejména na spolucestujících. Záchranné nosítko ale bylo v pohotovosti, aby nikdo neohluchnul a nemusel vystupovat dříve.

S přestupem!!! jsme dorazili úspěšně až do obchodu. Ale nechval dne před večerem, že… v obchodě se začal hlásit (v poslední době moc nechápu, že všichni kolem musí pořád mluvit… :-D), takže šup do nosítka a s kočárkem tramvají zpět. Výjimečně jarní teploty a s nosítkem v zimní bundě. O nosítku/šátku jsem měla taky své romantické představy… Nikdo mi neřekl, že se kromě posilování jedná i o techniku saunování…

Když se mi zdá, že tělesná teplota atakuje 40 stupňů a močový měchýř dosahuje k hrázi, vystupuju a jdu se zachránit do nákupního centra. Nevěřila bych, že to kdy napíšu 😀 ale kromě záchodů tam existují i přebalovací místnosti.

Ninja chvaty implantuji dítě do kočárku a jedu dále domů. Cestou v nákupáku ještě míjím kavárnu a opět se aktivují mé představy o pohodovém životě s kočárkem. Kupuju si sendvič a matcha latté. Ještě se to dá zachránit, je přece krásný jarní den, půjdu domů parkem a posedím na lavičce :-O

Matcha latté se vylévá na sukni jak jedu s kočárkem po dlažebních kostkách, pěny si bohužel nemůžu ani srknout, protože když se o to pokusím, ozývá se z kočárku nespokojené mručení. Takže plán číslo jedna – uspat. To je klíč k mým představám. Ohřátý sendvič stydne, pěna padá a nápoj generuje stále víc zelených fleků na béžové sukni.

Konečně v parku, zdá se, že spí, sedám pod rozkvetlé stromy, vytahuju sendvič ze šustivého papíru pár metrů od kočárku a šustivý papír jako radioaktivní materiál evakuuju do koše. Usedám, zakousnu se, piju studené matcha latté a… asi po dvou soustech přicházejí: maminky s dětmi se jdou fotit pod sakury.

Kočárek se probouzí a tak je na řadě opět další oběd snězený jednou rukou při kojení. Mateřství a romantickým představám zdar!

Jsem učitelka jógy, ráda tvořím - jógové lekce, kurzy (online i offline), hudbu a tečkované mandaly. Taky ráda vařím. Aktuálně jsem na mateřské a všechny mé koníčky jsou na té dovolené. Řeším přežití.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *